所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16CDIP |
| Configuration | Array 7 |
| Type | NPN |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 50 V |
| Peak DC Collector Current | 0.5 A |
| Minimum DC Current Gain | 1000@350mA@2V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 1.6@500uA@350mA|1.3@350uA@200mA|1.1@250uA@100mA V |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500mA |
| Transistor Type | 7 NPN Darlington |
| Mounting Type | Through Hole |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 1.6V @ 500µA, 350mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 50V |
| Supplier Device Package | 16-CDIP |
| Packaging | Tube |
| Package / Case | 16-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 1000 @ 350mA, 2V |
| Other Names | 1259-1080 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话