所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16PDIP |
| Number of PWM Outputs | 2 |
| Output Current | 400(Max) mA |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) % |
| Switching Frequency | 400 kHz |
| Synchronous Pin | Yes |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | PDIP |
| Standard Package Name | PDIP |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Output Current | 400(Max) |
| Switching Frequency | 400 |
| Rise Time | 100 |
| On/Off Pin | Yes |
| Packaging | Tube |
| Maximum Operating Supply Voltage | 35 |
| Control Method | Voltage Mode PWM Controller |
| Adjustable Output | No |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Fall Time | 50 |
| Matchcode | SG2525AN |
| T(A) min | -55°C |
| Unit Pack | 25 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 25 |
| T(A) max | 150°C |
| I(out) | 0.5A |
| Automotive | NO |
| f(s) | 500000Hz |
| V(in) max | 35V |
| Type | SMPS |
| V(out) | 5.1V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle | 49% |
| Flyback | No |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Frequency - Max | 500kHz |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 35 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Other Names | 497-2038-5 |
| Package/Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Voltage Controllers |
| Product Category | Switching Controllers |
| Factory Pack Quantity | 25 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Duty Cycle - Max | 49 % |
| Output Voltage | 5.15 V |
| Minimum Operating Temperature | - 25 C |
| Package / Case | PDIP-16 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | PDIP |
| Switching Freq | 400 KHz |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rise Time | 100 ns |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Max) | 35 V |
| Fall Time | 50 ns |
| CommonModeRejectionRatio | 75dB |
| Current,InputBias | 1μA |
| Current,InputOffset | 1μA |
| Current,Output | 0to100mA(SteadyState),0to400mA(Peak) |
| Current,Supply | 14mA |
| Frequency,Oscillator | 400kHz |
| PackageType | DIP-16 |
| PowerDissipation | 1000mW |
| PrimaryType | Controllers |
| Regulation,Line | 10mV |
| Regulation,Load | 20mV |
| Temperature,Operating,Range | -25to+85°C |
| Time,Fall | 50ns |
| Time,Rise | 100ns |
| Transconductance | 1.5ms |
| Voltage,Gain | 75dB |
| Voltage,Input | 35V |
| Voltage,Noise | 40μV |
| Voltage,Offset | 0.5mV |
| Voltage,Output | 5.1V |
| Voltage,Output,High | 18V |
| Voltage,Output,Low | 1V |
| Voltage,Supply | 4.5to35V |
| Voltage,Supply,RejectionRatio | 60dB |
| Case | DIP16 |
| Output current | 500mA |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 1.89 g |
| Output voltage | 0.2...5.6V |
| Number of channels | 2 |
| Supply voltage | 8...35V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Collective package [pcs] | 1000 |
| spg | 1000 |
咨询QQ
热线电话