所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SO N |
| Number of PWM Outputs | 2 |
| Output Current | 400(Max) mA |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) % |
| Switching Frequency | 400 kHz |
| Synchronous Pin | Yes |
| Operating Temperature | -25 to 85 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Switching Frequency | 400 |
| Rise Time | 100 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Current | 400(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -25 |
| Supplier Package | SO N |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Adjustable Output | No |
| On/Off Pin | Yes |
| Maximum Duty Cycle | 49(Typ) |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 1.6(Max) |
| Fall Time | 50 |
| Packaging | Tube |
| Control Method | Voltage Mode PWM Controller |
| Maximum Operating Supply Voltage | 35 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Unit Pack | 50 |
| MOQ | 1000 |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle | 49% |
| Flyback | No |
| Buck | No |
| Cuk | No |
| Boost | No |
| Isolated | No |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Frequency - Max | 500kHz |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 35 V |
| Inverting | No |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.65mm |
| Fall Time | 50ns |
| Height | 1.65mm |
| Length | 10mm |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Switching Frequency | 400 kHz |
| Minimum Operating Temperature | -25 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SO N |
| Rise Time | 100ns |
| Typical Operating Supply Voltage | 4.5 → 35 V |
| Width | 4mm |
| Product | Voltage Controllers |
| Product Category | Switching Controllers |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Duty Cycle - Max | 49 % |
| Output Voltage | 5.15 V |
| Package / Case | SO-16 |
| Type | PWM Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Case | SO16 |
| Output current | 500mA |
| Integrated circuit type | driver |
| Gross weight | 0.62 g |
| Output voltage | 0.2...5.6V |
| Number of channels | 2 |
| Supply voltage | 8...35V DC |
| Multiplicity | 1 |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Collective package [pcs] | 150 |
| spg | 150 |
| 倍增器 | No |
| 分频器 | No |
| PWM 类型 | Voltage Mode |
| 操作温度 | -25°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 8 V ~ 35 V |
| 降压 | No |
| 反向 | No |
| 封装/外壳 | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 反激式 | No |
| 频率 - 最大值 | 500kHz |
| 占空比 | 49% |
| 输出数 | 2 |
| 升压 | No |
| 最大负载循环 | 49% |
| 控制方法 | 电压 |
| 典型工作电源电压 | 4.5 → 35 V |
| 下降时间 | 50ns |
| 上升时间 | 100ns |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 开/关端子 | 是 |
| 高度 | 1.65mm |
| 最低工作温度 | -25 °C |
| 最高开关频率 | 400 kHz |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 10mm |
| PWM输出数目 | 2 |
| 同步引脚 | 是 |
| 输出电流 | 400 mA |
| 尺寸 | 10 x 4 x 1.65mm |
| Description/Function | Regulating pulse width modulators |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 35 V |
| Brand | STMicroelectronics |
| Input Voltage | 8 V to 35 V |
| Isolation | Non-Isolated |
| Operating Supply Current | 14 mA |
| Series | SG2525 |
| Shutdown | Shutdown |
咨询QQ
热线电话