所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Topology | Boost|Buck|Flyback|Forward|Full-Bridge|Half-Bridge|Push-Pull |
| Number of PWM Outputs | 2 |
| Output Current | 100(Max) mA |
| Maximum Duty Cycle | 45(Min) % |
| Switching Frequency | 450(Typ) kHz |
| On/Off Pin | Yes |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Switching Frequency | 450(Typ) |
| Rise Time | 200 |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Screening Level | Commercial |
| EU RoHS | Compliant |
| Output Current | 100(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Adjustable Output | No |
| Synchronous Pin | No |
| Maximum Duty Cycle | 45(Min) |
| Package Length | 10(Max) |
| Minimum Operating Supply Voltage | 8 |
| Pin Count | 16 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Fall Time | 100 |
| Packaging | Tube |
| Control Method | Voltage Mode PWM Controller |
| Maximum Operating Supply Voltage | 40 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 2 |
| Duty Cycle | 45% |
| Flyback | Yes |
| Buck | Yes |
| Cuk | No |
| Boost | Yes |
| Isolated | No |
| PWM Type | Voltage Mode |
| Frequency - Max | 722kHz |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 40 V |
| Inverting | Yes |
| Doubler | No |
| Divider | No |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Duty Cycle - Max | 45 % |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Type | Voltage Mode PWM Controllers |
| Fall Time | 100 ns |
| Operating Supply Voltage | 8 V to 40 V |
| Product Category | Switching Controllers |
| Unit Weight | 0.004998 oz |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rise Time | 200 ns |
| Series | SG3524 |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Voltage | 4.6 V to 5.4 V |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Status | ACTIVE |
| Replaced By | |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 40 | TUBE |
| Operating Supply Current | |
| New Flag | |
| Functional Diagram | |
| UVLO Thresholds On/Off | |
| HiRel | |
| Vout | |
| Operating Supply | |
| Package Group | PDIP SO SOIC |
| Reference Design | |
| Operating Temperature Range | 0 to 70 |
| Datasheet | SLVS077E |
| Special Features | Adjustable Switching Frequency Error Amplifier |
| Startup Current | |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Vin | |
| Frequency | 722 |
咨询QQ
热线电话