所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Description/Function | A monolithic CMOS IC integrating humidity and temperature sensor elements, an analog-to-digital converter |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Series | SI7015 |
| Full Temp Accuracy | +/- 1 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Output Type | Digital |
| Digital Output - Number of Bits | 7 bit |
| Packaging | Reel |
| RH Range | 0 % to 80 % |
| Digital Output - Bus Interface | I2C |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Temperature Threshold | - 10 C to + 85 C |
| Package / Case | QFN-24 |
| RH Accuracy | +/- 4.5 % |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| Supply Voltage - Min | 1.9 V |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Response Time | 18S |
| Sensor Type | Humidity and Temperature |
| Humidity Range | 0 ~ 100% RH |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply | 1.9 V ~ 3.6 V |
| Standard Package | 100 |
| Output | I²C |
| Accuracy | 3% |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Pin Ct. | 24 |
| Package Type | QFN |
| Temp Range | 0 to 70C |
| NDA | N |
| NCNR | N |
咨询QQ
热线电话