所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case | SEMIPONT3 |
| Rated current | 70A |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.43 g |
| Type of semiconductor component | three phase bridge rectifier |
| Off state voltage max | 400V |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| Peak off-state voltage | 400 |
| Connection | 4 x M5 x 12 mm |
| Average conducting-state current max | 70 A |
| Housing type | G 35 |
| Peak conducting-state current | 750 |
| Fastening | 2 x M5 x 18 mm |
| Input alternating voltage max | 125 |
| Operating temperature | -40...+125 °C |
咨询QQ
热线电话