所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| No. of Phases | :Three |
| Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max | :800V |
| Forward Current If(AV) | :20A |
| Forward Voltage VF Max | :2.2V |
| Bridge Rectifier Case Style | :G11 |
| No. of Pins | :4 |
| Diode Mounting Type | :Quick Connect |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :150°C |
| MSL | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Height Max | :10mm |
| Case Temperature Tc | :73°C |
| Diode Type | :Bridge Rectifier, Three Phase |
| External Depth | :28.5mm |
| External Length / Height | :10mm |
| External Width | :28.5mm |
| Fixing Hole Diameter | :5.2mm |
| Forward Surge Current Ifsm Max | :320A |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +150°C |
| Output Current Max | :20A |
| Terminal Type | :Screw |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85415000 |
咨询QQ
热线电话