所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case | SEMIPACK2 |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.43 g |
| Type of semiconductor component | diode-thyristor power module |
| Load current max | 156A |
| Off state voltage max | 1.4kV |
| Collective package [pcs] | 1 |
| spg | 1 |
| Voltage rise | 1000 |
| Maximum continuous current | 156 A@ Tc=85 °C |
| Peak off-state voltage | 1400 |
| Fitting | M5 |
| Housing type | SEMIPACK 2 |
| Termination | M5 x 3 |
| Conducting-state current, effective | 250 A |
咨询QQ
热线电话