所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product | Ribbon Cable |
| Number of Conductors | 8 |
| Stranding | Solid |
| Wire Gauge - AWG | 30 |
| Voltage Rating | 150 V |
| Shielding | Shielded |
| Conductor Material | Gold Plated Copper |
| Jacket Material | None |
| Color | Silver |
| Cable Type | Twin Axial |
| Insulation Material | Polyolefin (PO) |
| Length | 500 ft |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Series | SL8800 |
| Part # Aliases | 05111194906 70010023029 |
| Life | New Technology: Cutting edge technology for the newest designs. |
| Ribbon Width | 0.627" (15.93mm) |
| Wire Gauge | 30 AWG |
| Approvals | UL E42769 |
| Conductor Strand | Solid |
| Ribbon Thickness | 0.034" (0.88mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Polyolefin (PO) |
| Insulation Resistance | 1000 MOhms |
| Pitch | 0.093" (2.37mm) Between Pairs |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | SL211-5 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Unit Weight | 9 lbs |
| Ratings | UL E42769 |
| Voltage | 150V |
| Jacket Color | Silver |
| Application | PaddlecardterminatedcableassembliessuchasminiserialattachedSCSI(miniSAS). |
| CableType | Flat |
| Material,Conductor | Tinplatedcopper |
| Material,Insulation | Polyolefin |
| Material,Shield | Aluminum |
| NumberofConductors | 4100ohmdifferentialpairsand2drainwires |
| Standards | ULAWM21008 |
| Temperature,Rating | 80degC |
| Wire,AWG | 30 |
咨询QQ
热线电话