所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Packaging | Tape and Reel |
| Package Width | 4.01(Max) |
| PCB | 16 |
| Package Length | 10.01(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Bidirectional Channels | 8 |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Frequency | 25pF @ 1MHz |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 300W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SM16LC05CE3/TR13CT |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话