所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Configuration | Octal |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 500 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 5 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 20 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 11 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 5 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 6 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 11V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6V |
| Unidirectional Channels | 8 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 25pF @ 1MHz |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 500W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 5A (8/20µs) |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SM16LC05E3MSCT |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Brand | Microsemi |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话