所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Card Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Contact Finish Thickness | 5.11µin (0.13µm) |
| Number of Positions | 67 |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | 1,500 |
| Gender | Female |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Read Out | Dual |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Other Names | 670-2754-2 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话