所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Card Type | Non Specified - Dual Edge |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Card Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Contact Finish Thickness | 5.11µin (0.13µm) |
| Number of Positions | 67 |
| Number of Rows | 2 |
| Standard Package | 1,200 |
| Gender | Female |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Read Out | Dual |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Other Names | 670-2690-2 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Description/Function | NGFF double-sided modules |
| Mounting Angle | Right |
| Series | SM3 |
| Termination Style | Solder |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Height | 3.1 mm |
| Number of Positions / Contacts | 67 |
| Contact Plating | Gold |
| Product Type | PCI Express |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
咨询QQ
热线电话