Silicon Microstructures, Inc.
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Series | SM5852-003 |
| Port Type | Single Tube |
| Pressure Type | Gauge |
| Mounting Style | Through Hole |
| Digital Output - Bus Interface | I2C |
| Operating Pressure | 0 psi to 0.3 psi |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DIP-8 |
| Supply Voltage - Max | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min | 4.75 V |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话