Silicon Microstructures, Inc.
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Mounting Style | Through Hole |
| Series | SM5852-003 |
| Port Type | Single Radial Barbless |
| Output Type | Analog |
| Packaging | Tube |
| Operating Pressure | 0.3 psi |
| Pressure Type | Gauge |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | DIP-8 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Supply Current | 7 mA |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话