所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Management IC Development Tools |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Evaluation Boards |
| Type | Photovoltaic Arc Detectors |
| Tool Is For Evaluation Of | SM73201 |
| Input Voltage | 5.4 V to 12.5 V |
| Description/Function | The SolarMagic reference design kit RD-195 includes the SM73201-ARC-EV PCB which is a UL1699B compliant Photo-Voltaic Arc Detect System |
| Dimensions | 50 mm x 30 mm |
| Interface Type | RS-232 |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Output Current | 15 A |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Life | New At Mouser |
| Main Purpose | Power Management, Renewable Energy |
| Embedded | Yes, MCU, 16-Bit |
| Primary Attributes | Photo-Voltaic Arc Detect System |
| Utilized IC / Part | SM73201 |
| Secondary Attributes | RS-232 Interface |
| Standard Package | 1 |
| Other Names | SM73201ARCEVNOPB |
| Supplied Contents | Board |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Silicon Manufacturer | :Texas Instruments |
| Silicon Core Number | :SM73201 |
| Kit Application Type | :Data Converter |
| Application Sub Type | :ADC |
| Kit Contents | :Eval Board SM73201 |
| Features | :(Not Applicable) |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Weight (kg) | 0.25 |
| Tariff No. | 84733020 |
咨询QQ
热线电话