所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Series | SM73201 |
| Factory Pack Quantity | 250 |
| Number of ADCs | 1 |
| Typical Single Supply Voltage | 5 |
| Integral Nonlinearity Error | ±0.8LSB(Typ) |
| Package Width | 3.1(Max) |
| Polarity of Input Voltage | Bipolar |
| Mounting | Surface Mount |
| Input Type | Voltage |
| PCB | 10 |
| Digital Interface Type | Serial (3-Wire, SPI, QSPI, Microw... |
| EU RoHS | Compliant |
| Sampling Rate | 250ksps |
| Differential Input | Yes |
| Voltage Supply Source | Single |
| Input Voltage | ±5V |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | VSSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Converter Type | General Purpose |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 |
| Input Signal Type | Single-Ended|Differential |
| Architecture | SAR |
| Package Length | 3.1(Max) |
| Resolution | 16bit |
| Pin Count | 10 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 |
| Package Height | 0.95(Max) |
| Differential Nonlinearity | -0.5/0.8LSB(Typ) |
| Voltage Reference | External |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 50k ~ 250k |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Standard Package | 250 |
| Number of Inputs and Type | 2 Single-Ended, 1 Differential |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SM73201IMME/NOPBCT |
| Resolution (Bits) | :16bit |
| Supply Current | :1.16mA |
| Digital IC Case Style | :MSOP |
| No. of Pins | :10 |
| Input Channel Type | :Differential |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 2 - 1 year |
| SVHC | :No SVHC (16-Dec-2013) |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Supply Voltage Range | :4.5V to 5.5V |
| Supply Voltage Range - Analogue | :4.5V to 5.5V |
| Supply Voltage Range - Digital | :2.7V to 5.5V |
| Weight (kg) | 0.000175 |
| Tariff No. | 85423190 |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VSSOP (DGS) | 10 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 250 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snosb89b.gif |
| Power Consumption | 5.3 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | VSSOP |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | Y |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 1 |
| Reference Mode | Ext |
| Datasheet | SNOSB89B |
| Digital Supply | 5.5 |
| SINAD | 93 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 0.8 |
| SNR | 93.2 |
| Analog Input BW | |
| SFDR |
咨询QQ
热线电话