所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Bits | 16 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Interface | MICROWIRE™, QSPI™, Serial, SPI™ |
| Sampling Rate (Per Second) | 50k ~ 250k |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
| Voltage Supply Source | Analog and Digital |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Standard Package | 1,000 |
| Number of Inputs and Type | 2 Single-Ended, 1 Differential |
| Number of Converters | 1 |
| Package/Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Series | SM73201 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | VSSOP (DGS) | 10 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 1000 | SMALL T&R |
| New Flag | |
| Functional Diagram | fbd_snosb89b.gif |
| Power Consumption | 5.3 |
| ENOB | |
| HiRel | |
| Package Group | VSSOP |
| Analog Voltage AV/DD | 5.5 |
| Input Range | |
| Reference Design | Y |
| Interface | Serial SPI |
| # Input Channels | 1 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Reference Mode | Ext |
| Datasheet | SNOSB89B |
| Architecture | SAR |
| Resolution | 16 |
| Digital Supply | 5.5 |
| SINAD | 93 |
| TI Design | |
| Rating | Catalog |
| INL | 0.8 |
| SNR | 93.2 |
| Analog Input BW | |
| SFDR | |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Product | Analog to Digital Converters |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Input Type | Differential |
| Development Kit | SM73201-ARC-EV/NOPB |
| Brand | Texas Instruments |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Sampling Rate | 250 kS/s |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Digital Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
咨询QQ
热线电话