所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 6SOT-666 |
| Family | SMA661AS |
| Manufacturer Type | Low Noise Amplifier |
| Number of Channels per Chip | 1 |
| Maximum Gain | 18(Typ)@1575MHz dB |
| Maximum Output Return Loss | 10(Typ)@1650MHz dB |
| Maximum Operating Frequency | 1575(Typ) MHz |
| Maximum Reverse Isolation | 28(Typ)@1575MHz dB |
| Power Supply Type | Single |
| Typical Noise Figure | 1.15@1575MHz dB |
| Typical Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | 85 °C |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Lead Finish | Gold |
| Standard Package | Cut Tape |
| Product Category | RF Amplifier |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Operating Frequency | 1.575 GHz |
| Power Gain Typ | 18 dB |
| Noise Figure | 1.15 dB |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Typical Single Supply Voltage | 2.7 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 1.3(Max) |
| PCB | 6 |
| Maximum Output Return Loss | 10(Typ)@1650MHz |
| Maximum Gain | 18(Typ)@1575MHz |
| EU RoHS | Compliant |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Operating Frequency | 1575(Typ) |
| Supplier Package | SOT-666 |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 3 |
| Typical Noise Figure | 1.15@1575MHz |
| Package Length | 1.7(Max) |
| Pin Count | 6 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.4 |
| Package Height | 0.6(Max) |
| Maximum Input Return Loss | 10(Typ)@1650MHz |
| Lead Shape | Flat |
| Unit Pack | 3000 |
| MOQ | 3000 |
| Supplier Device Package | SOT-666 |
| RF Type | GPS |
| Test Frequency | 1.575GHz |
| Current - Supply | 8.5mA |
| Voltage - Supply | 2.4 V ~ 3 V |
| Gain | 18dB |
| Frequency | 1575MHz |
| Package/Case | SOT-563, SOT-666 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Package Type | SOT-666 |
| Rad Hardened | No |
| 测试频率 | 1.575GHz |
| 供应商器件封装 | SOT-666 |
| 噪声系数 | 1.15dB |
| 电压 - 电源 | 2.4 V ~ 3 V |
| 增益 | 18dB |
| 封装/外壳 | SOT-563, SOT-666 |
| 频率 | 1575MHz |
| 频率类型 | GPS |
| 电流 - 电源 | 8.5mA |
咨询QQ
热线电话