所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMB |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 11.3 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 53.3 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 33 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 36.7 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Maximum Clamping Voltage | 53.3 |
| Maximum Reverse Stand-Off Voltage | 33 |
| Package Width | 3.8(Max) |
| PCB | 2 |
| EU RoHS | Compliant |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Peak Pulse Power Dissipation | 600 |
| Supplier Package | SMB |
| Standard Package Name | DO-214-AA |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| ESD Protection | No |
| Maximum Reverse Leakage Current | 1 |
| Maximum Peak Pulse Current | 11.3 |
| Package Length | 4.7(Max) |
| Operating Junction Temperature | -55 to 150 |
| Test Current | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Minimum Breakdown Voltage | 36.7 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Matchcode | SMBJ33A (MM) |
| Clamping voltag | 53.3V |
| Unit Pack | 3200 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 3200 |
| Stand-off V Vwm | 33V |
| Application | UNIDIRECTI |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| PowerDissipati | 0.6kW |
| Automotive | NO |
| Tolerance | 5% |
| Breakdown-V(BR) | 39V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 53.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package | DO-214AA (SMB) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 36.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 33V |
| Applications | Telecom |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 11.3A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 53.3 V |
| Product Category | TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors |
| Channels | 1 Channel |
| Factory Pack Quantity | 3200 |
| Series | SMBJ |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Operating Voltage | 33 V |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Breakdown Voltage | 36.7 V |
| Tradename | TransZorb |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Peak Surge Current | 100 A |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Part # Aliases | SMBJ33A-E3/52 |
| Dimensions | 3.94(Max) mm W x 4.57(Max) mm L |
| Leakage Current (Max) | 0.001 uA |
| Operating Temp Range | -55C to 150C |
| Package Type | SMB |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Reverse Breakdown Voltage | 36.7 V |
| Peak Pulse Current | 11.3 A |
| Reverse Stand-off Voltage | 33 V |
| Test Current (It) | 1 mA |
| Rad Hardened | No |
咨询QQ
热线电话