所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2DO-215AB |
| Configuration | Single |
| Direction Type | Bi-Directional |
| Peak Pulse Power Dissipation | 1500 W |
| Maximum Peak Pulse Current | 24 A |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Maximum Clamping Voltage | 61.9 V |
| Maximum Reverse Stand-off Voltage | 34 V |
| Minimum Breakdown Voltage | 38.7 V |
| Test Current | 1 mA |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 61.9V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-215AB, SMC Gull Wing |
| Supplier Device Package | DO-215AB |
| Voltage - Breakdown (Min) | 38.7V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 34V |
| Applications | General Purpose |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 1500W (1.5kW) |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 24A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话