所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 10.3V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-219AB |
| Supplier Device Package | SMF (DO-219AB) |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.67V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 6V |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Frequency | 1063pF @ 1MHz |
| Standard Package | 3,000 |
| Power Line Protection | No |
| Power - Peak Pulse | 200W |
| Type | Zener |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 19.4A |
| Polarity | Unidirectional |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Series | SMF5V0A to SMF58A |
| Vesd - Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Ipp - Peak Pulse Current | 19.4 A |
| Brand | Vishay |
| Pd - Power Dissipation | 200 W |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Cd - Diode Capacitance | 1063 pF |
| Breakdown Voltage | 6.67 V |
| Vesd - Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Number of Channels | 1 Channel |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
咨询QQ
热线电话