所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 5.1 V |
| Zener Voltage Tolerance | 5 % |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 uA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SMA |
| Standard Package Name | DO-214-AC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Zener Impedance | 7 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 |
| Maximum Power Dissipation | 1000 |
| ESD Protection | No |
| Packaging | Tape and Reel |
| Nominal Zener Voltage | 5.1 |
| Package Width | 2.9(Max) |
| PCB | 2 |
| Package Length | 4.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Test Current | 49 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 1V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 5.1V |
| Supplier Device Package | DO-214AC |
| Power - Max | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 7 Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Tolerance | ±5% |
| Package/Case | DO-214AC, SMA |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SML4733A-E3/61CT |
| Operating Temp Range | -65C to 150C |
| Package Type | SMA |
| Rev Curr | 0.01 mA |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Knee Impedance | 7Ohm |
| Power Dissipation | 1000mW |
| Zener Voltage (Typ) | 5.1V |
| Voltage Tolerance | 5% |
| Zener Test Current | 49mA |
| DELETED | Compliant |
| Zener Voltage | 5.1V |
| Package / Case | DO-214AC, SMA |
咨询QQ
热线电话