所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 5.1 V |
| Zener Voltage Tolerance | 10 % |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 uA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| P(tot) | 1W |
| Matchcode | SML4733 |
| I(Z) | 49mA |
| Unit Pack | 1800 |
| Standard Leadtime | 16 weeks |
| MOQ | 1800 |
| U(Z) | 5.1V |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Automotive | NO |
| Tolerance | 10% |
| Factory Pack Quantity | 1800 |
| Product Category | Zener Diodes |
| Zener Voltage | 5.1 V |
| Maximum Zener Impedance | 7 Ohms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Power Dissipation | 1 W |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | SMA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 1V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 5.1V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 7 Ohm |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Power - Max | 1W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current,Reverse | 49mA |
| Current,Reverse,Leakage,Maximum | 10μA |
| PackageType | DO-214AC |
| PrimaryType | Zener |
| Voltage,Reverse | 5.1V |
咨询QQ
热线电话