所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 6.2 V |
| Zener Voltage Tolerance | 10 % |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 uA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SMA |
| Standard Package Name | DO-214-AC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Zener Impedance | 2 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 10 |
| Maximum Power Dissipation | 1000 |
| ESD Protection | No |
| Packaging | Tape and Reel |
| Nominal Zener Voltage | 6.2 |
| Package Width | 2.9(Max) |
| PCB | 2 |
| Package Length | 4.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Test Current | 41 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Factory Pack Quantity | 1800 |
| Product Category | Zener Diodes |
| Zener Voltage | 6.2 V |
| Maximum Zener Impedance | 2 Ohms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Power Dissipation | 1 W |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | SMA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 3V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.2V |
| Impedance (Max) (Zzt) | 2 Ohm |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Power - Max | 1W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Tolerance | ±5% |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 封装类型 | DO-214AC |
| 齐纳电压容差 | 5% |
| 额定齐纳电压 | 6.2V |
| 高度 | 2.087mm |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大反向漏电流 | 10µA |
| 最大功率耗散 | 1000 mW |
| 宽度 | 2.79mm |
| 尺寸 | 4.5 x 2.79 x 2.087mm |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 引脚数目 | 2 |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 长度 | 4.5mm |
| 齐纳类型 | 通用 |
| 最大齐纳阻抗 | 2Ω |
| 二极管配置 | 单路 |
| 测试电流 | 41mA |
咨询QQ
热线电话