所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 2SMA |
| Configuration | Single |
| Nominal Zener Voltage | 13 V |
| Zener Voltage Tolerance | 5 % |
| Maximum Power Dissipation | 1000 mW |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 uA |
| Operating Temperature | -65 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Supplier Package | SMA |
| Standard Package Name | DO-214-AC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Maximum Zener Impedance | 10 |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5 |
| Maximum Power Dissipation | 1000 |
| ESD Protection | No |
| Packaging | Tape and Reel |
| Nominal Zener Voltage | 13 |
| Package Width | 2.9(Max) |
| PCB | 2 |
| Package Length | 4.6(Max) |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Test Current | 19 |
| Pin Count | 2 |
| Lead Shape | J-Lead |
| Unit Pack | 1800 |
| MOQ | 1800 |
| Factory Pack Quantity | 1800 |
| Product Category | Zener Diodes |
| Zener Current | 19 mA |
| Zener Voltage | 13 V |
| Maximum Zener Impedance | 10 Ohms |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Voltage Tolerance | 5 % |
| Power Dissipation | 1 W |
| Minimum Operating Temperature | - 65 C |
| Package / Case | SMA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5µA @ 9.9V |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 13V |
| Supplier Device Package | DO-214AC (SMA) |
| Power - Max | 1W |
| Impedance (Max) (Zzt) | 10 Ohm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Tolerance | ±5% |
| Other Names | SML4743A-E3/61GITR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Current,Reverse | 19mA |
| Current,Reverse,Leakage,Maximum | 5μA |
| PackageType | DO-214AC |
| PrimaryType | Zener |
| Voltage,Reverse | 13V |
| Product | Zener Diodes |
| Ir - Reverse Current | 5 uA |
| Brand | Vishay Semiconductors |
| Zz - Zener Impedance | 10 Ohms |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Height | 2.3 mm |
| Width | 2.8 mm |
| Length | 4.5 mm |
| Pd - Power Dissipation | 1 W |
| Test Current | 19 mA |
| Vz - Zener Voltage | 13 V |
咨询QQ
热线电话