所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Configuration | Single |
| Length | 4.5mm |
| Maximum Operating Temperature | +150 °C |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Maximum Reverse Leakage Current | 5µA |
| Maximum Zener Impedance | 22Ω |
| Minimum Operating Temperature | -65 °C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Nominal Zener Voltage | 20V |
| Package Type | SMA |
| Pin Count | 2 |
| Test Current | 12.5mA |
| Width | 2.79mm |
| Zener Voltage Tolerance | ±10% |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| 齐纳电压容差 | ±10% |
| 额定齐纳电压 | 20V |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大反向漏电流 | 5µA |
| 最低工作温度 | -65 °C |
| 最大功率耗散 | 1 W |
| 宽度 | 2.79mm |
| 封装类型 | SMA |
| 每片芯片元件数目 | 1 |
| 引脚数目 | 2 |
| 最高工作温度 | +150 °C |
| 长度 | 4.5mm |
| 最大齐纳阻抗 | 22Ω |
| 二极管配置 | 单路 |
| 测试电流 | 12.5mA |
咨询QQ
热线电话