所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8VSSOP |
| Type | Analog Switch |
| Maximum On Resistance | 40@1.1V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 0.7@1.8V@-40C to 85C|0.7@2.5V@-40C to 85C ns |
| Maximum Turn-Off Time | 3.4@1.8V@-40C to 85C ns |
| Maximum Turn-On Time | 2.7@1.8V@-40C to 85C ns |
| Switch Architecture | SPST |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual SPST |
| Minimum Single Supply Voltage | 0.8 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 2.7 V |
| Product Category | Analog Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Switch Configuration | SPST |
| On Resistance (Max) | 17 Ohms |
| On Time (Max) | 2.7 ns |
| Off Time (Max) | 3.4 ns |
| Operating Supply Voltage | 0.8 V to 2.7 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | US8-8 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Supply Current (Max) | 0.01 mA |
| Polarity | Non-Inverting |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 2.4(Max) |
| PCB | 8 |
| Maximum On Resistance | 40@1.1V |
| Maximum Turn-Off Time | 3.4@1.8V@-40C to 85C |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.01@2.7V@-40C to 85C |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | VSSOP |
| Standard Package Name | SSOP |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Maximum Single Supply Voltage | 2.7 |
| Number of Inputs per Chip | 2 |
| Package Length | 2.1(Max) |
| Pin Count | 8 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 0.8 |
| Package Height | 0.8(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 2.7@1.8V@-40C to 85C |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Switch |
| Circuit | 2 x SPST - NO |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | US8 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 10µA |
| On-State Resistance | 15 Ohm |
| Standard Package | 3,000 |
| Other Names | 296-19054-2 |
| Package/Case | 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 2.7 ns |
| Series | SN74AUC2G66 |
| Unit Weight | 0.000353 oz |
| Supply Current - Max | 0.01 mA |
| On Resistance - Max | 17 Ohms |
| Off Time - Max | 3.4 ns |
| Supply Voltage - Max | 2.7 V |
| Supply Voltage - Min | 0.8 V |
| Number of Channels | 2 |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | VSSOP |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 0.8 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 2.7 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Dual SPST |
| Analog Switch ON Resistance | 40@1.1V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 3.4@1.8V@-40C to 85C ns |
| Analog Switch Turn On Time | 2.7@1.8V@-40C to 85C ns |
| DELETED | Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | US8 (DCU) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 3000 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | AUC |
| Mux Configuration | |
| HiRel | |
| Package Group | DSBGA SM8 US8 |
| Reference Design | |
| Additional Features | |
| VCC | 2.7 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCES507A |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | |
| Crosstalk | |
| Channels | 1 |
| Bandwidth | |
| Supply Type | Single Supply |
| Switch Continuous Current | 100 mA |
| Brand | Texas Instruments |
| Number of Switches | 2 Switch |
| Switch Voltage - Max | 2.3 V |
| Length | 2.3 mm |
| Height | 0.85 mm |
咨询QQ
热线电话