所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Logic Function | Multiplexer/Demultiplexer Bus Switch |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Number of Outputs per Chip | 4 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V |
| Configuration | 4 x 2:1 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4 V |
| Maximum Low Level Output Current | 128 mA |
| Maximum High Level Output Current | -128 mA |
| Logic Family | CBT |
| Maximum On Resistance | 14(Typ) Ohm |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 0.35@4V|0.25@5V ns |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Propagation Delay Time | 0.25 ns |
| Operating Supply Voltage | 4 V to 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | SN74CBT3257 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Independent Circuits | 1 |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Circuit | 4 x 2:1 |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Type | FET Multiplexer/Demux |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Dimensions | 9.9 x 3.91 x 1.58mm |
| Height | 1.58mm |
| Input Signal Type | Single Ended |
| Length | 9.9mm |
| Number of Inputs per Element | 8 |
| Number of Outputs per Element | 4 |
| Output Signal Type | Single Ended |
| Package Type | SOIC |
| Pin Count | 16 |
| Width | 3.91mm |
| Number of Switches | 4 |
| Unit Weight | 0.004998 oz |
| On Resistance - Max | 14 Ohms |
| Technology | CMOS |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Quiescent Current | 3 uA |
| Operating Temperature (Max) | 85C |
| Number of Elements | 1 |
| High Level Output Current | -128 mA |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 4 |
| On Resistance | 14 ohm |
| Number of Bits | 8 |
| Low Level Output Current | 128 mA |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 4 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 5.5 V |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | CBT |
| tpd @ Nom Voltage | 0.25 |
| Input Type | TTL/CMOS |
| Bits | 4 |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC SSOP TSSOP VQFN |
| Output Type | TTL/CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power |
| VCC | 5.5 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCDS017M |
| F @ Nom Voltage | 200 |
| ICC @ Nom Voltage | 0.003 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 5 |
| Bandwidth | 200 |
| Voltage | 5 |
咨询QQ
热线电话