所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| On Resistance (Max) | 650 Ohms |
| On Time (Max) | 47.5 ns |
| Off Time (Max) | 100 ns |
| Propagation Delay Time | 38 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 2 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Tube |
| Series | SN74HC4852 |
| Factory Pack Quantity | 40 |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 2µA |
| On-State Resistance | 195 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V |
| Standard Package | 40 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 47.5 ns |
| Unit Weight | 0.004998 oz |
| On Resistance - Max | 650 Ohms |
| Off Time - Max | 100 ns |
咨询QQ
热线电话