所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16TVSOP |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 650@2V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 12.6@6V|14@4.5V|17.5@3.3V|20@3V|38@2V ns |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 100@2V ns |
| Maximum Turn-On Time | 47.5@2V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| On Resistance (Max) | 650 Ohms |
| On Time (Max) | 47.5 ns |
| Off Time (Max) | 100 ns |
| Propagation Delay Time | 38 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 2 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TVSOP-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | SN74HC4852 |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-TVSOP |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 2µA |
| On-State Resistance | 195 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V |
| Package/Case | 16-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 47.5 ns |
| Unit Weight | 0.001478 oz |
| On Resistance - Max | 650 Ohms |
| Off Time - Max | 100 ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | TVSOP |
| Pin Count | 16 |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Supply Current | 0.002@6V mA |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Dual 4 |
| Analog Switch ON Resistance | 650@2V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 100@2V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 47.5@2V ns |
咨询QQ
热线电话