所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 16SOIC |
| Type | Analog Multiplexer |
| Maximum On Resistance | 650@2V Ohm |
| Maximum Propagation Delay Bus to Bus | 12.6@6V|14@4.5V|17.5@3.3V|20@3V|38@2V ns |
| Multiplexer Architecture | 4:1 |
| Maximum Turn-Off Time | 100@2V ns |
| Maximum Turn-On Time | 47.5@2V ns |
| Chip Enable Signals | Yes |
| Configuration | Dual 4:1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 V |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 V |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multiplexer Switch ICs |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| On Resistance (Max) | 650 Ohms |
| On Time (Max) | 47.5 ns |
| Off Time (Max) | 100 ns |
| Propagation Delay Time | 38 ns |
| Operating Supply Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 2 uA |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-16 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Series | SN74HC4852 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Typical Single Supply Voltage | 3|5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 16 |
| Maximum On Resistance | 650@2V |
| Maximum Turn-Off Time | 100@2V |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Supply Current | 0.002@6V |
| Power Supply Type | Single |
| Number of Channels per Chip | 2 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Maximum Single Supply Voltage | 6 |
| Number of Inputs per Chip | 8 |
| Package Length | 10(Max) |
| Pin Count | 16 |
| Number of Outputs per Chip | 2 |
| Minimum Single Supply Voltage | 2 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Maximum Turn-On Time | 47.5@2V |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Function | Multiplexer/Demultiplexer |
| Circuit | 2 x 4:1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 16-SOIC N |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply | 2µA |
| On-State Resistance | 195 Ohm |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2 V ~ 6 V |
| Other Names | 296-19253-2 |
| Package/Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| On Time - Max | 47.5 ns |
| Unit Weight | 0.004998 oz |
| On Resistance - Max | 650 Ohms |
| Off Time - Max | 100 ns |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Outputs | 2 |
| Dual Supply Voltage (Typ) | Not Required V |
| Power Supply Requirement | Single |
| Supply Current | 0.002@6V mA |
| Dual Supply Voltage (Min) | Not Required V |
| Rad Hardened | No |
| Single Supply Voltage (Min) | 2 V |
| Single Supply Voltage (Max) | 6 V |
| Single Supply Voltage (Typ) | 3/5 V |
| Dual Supply Voltage (Max) | Not Required V |
| Multiplexer Configuration | Dual 4 |
| Analog Switch ON Resistance | 650@2V ohm |
| Analog Switch Turn Off Time | 100@2V ns |
| Analog Switch Turn On Time | 47.5@2V ns |
| DELETED | Compliant |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | -40 to 85 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 16 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 2500 | LARGE T&R |
| Functional Diagram | |
| Technology Family | HC |
| tpd @ Nom Voltage | |
| Input Type | LVTTL CMOS |
| Bits | 4 |
| HiRel | |
| Package Group | SOIC TVSOP PDIP TSSOP |
| Output Type | CMOS |
| Reference Design | |
| Additional Features | Low Power Low Crosstalk |
| VCC | 6 |
| Operating Temperature Range | -40 to 85 |
| Datasheet | SCLS573 |
| F @ Nom Voltage | |
| ICC @ Nom Voltage | 0.002 |
| Schmitt Trigger | No |
| Rating | Catalog |
| TI Design | |
| Ron | 500 |
| Bandwidth | |
| Voltage | 3.3 5 |
| 输入信号类型 | 单端 |
| 典型单电源电压 | 3 V, 5 V |
| 开关类型 | 模拟多路复用器 |
| 配置 | 双 4:1 |
| 高度 | 1.58mm |
| 电源类型 | 单 |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 多路复用器结构 | 4:1 |
| 宽度 | 3.91mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 最高工作温度 | +125 °C |
| 引脚数目 | 16 |
| 长度 | 9.9mm |
| 输出信号类型 | 单端 |
| 尺寸 | 9.9 x 3.91 x 1.58mm |
| 每片芯片通道数目 | 2 |
| Supply Type | Single Supply |
| Product | Multiplexers/Demultiplexers |
| Brand | Texas Instruments |
| Length | 9.9 mm |
| Supply Voltage - Max | 6 V |
| Supply Voltage - Min | 2 V |
| Height | 1.58 mm |
| Supply Current - Max | 2 uA |
咨询QQ
热线电话