所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 8SOIC |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Supplier Package | SOIC |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 70 |
| Maximum Supply Current | 0.065 |
| Package Height | 1.5(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Power Dissipation | 725 |
| Maximum Propagation Delay Time | 55 |
| Number of Drivers | 2 |
| Packaging | Tube |
| Driver Type | AND |
| Package Width | 4(Max) |
| PCB | 8 |
| Package Length | 5(Max) |
| Minimum Operating Temperature | 0 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Operating Supply Voltage | 5 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Drivers/Receivers | 2/0 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Type | Driver |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Factory Pack Quantity | 75 |
| Product Category | Peripheral Drivers & Components - PCIs |
| Minimum Operating Temperature | 0 C |
| Series | SN75471 |
| Unit Weight | 0.002561 oz |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Maximum Operating Temperature | + 70 C |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Package Type | SOIC |
| Operating Temperature (Max) | 70C |
| Operating Temperature (Min) | 0C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Rad Hardened | No |
| Power Dissipation | 0.725 W |
| Propagation Delay Time | 55 ns |
| Input Voltage | 5.5 V |
| Supply Current | 65 mA |
| Status | ACTIVE |
| Temp (oC) | 0 to 70 |
| Package | Pins | SOIC (D) | 8 |
| Device Marking | View |
| Package QTY | Carrier | 75 | TUBE |
| Iout/ch | 400 |
| TI Design | |
| Functional Diagram | |
| Switching Voltage | 55 |
| Iout_off | 100 |
| Reference Design | |
| Package Group | PDIP SOIC |
| Drivers Per Package | 2 |
| Datasheet | SLRS024 |
| Output Voltage | 70 |
| Input Compatibility | TTL |
| Vol@Lowest Spec Current | 250 |
| Peak Output Current | 500 |
| HiRel | |
| Rating | Catalog |
| Delay Time | 30 |
| Operating Temperature Range | 0 C to + 70 C |
| Brand | Texas Instruments |
| Input Signal Type | TTL |
咨询QQ
热线电话