所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shunt |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Standard Package | Bulk |
| Product Length | 5.08 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 2.54 |
| Gender | SKT |
| Body Orientation | Straight |
| Product Height | 6.1 |
| Housing Material | Polyester |
| Pitch | 2.54 |
| Maximum Contact Resistance | 5 |
| Maximum Current Rating | 2.5/Contact |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Subcategory | Connector Jumpers and Shunts |
| Lead Time | 20 Days |
| Color | Black |
| Contact Finish | Gold |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Height | 0.240" (6.10mm) |
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 2 (1 x 2) |
| Other Names | Q3590377A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Accessory Type | :Jumper |
| For Use With | :TSW, MTSW, TLW, DW, EW, ZW, HW, & TSM Series Headers |
| No. of Positions | :2 |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Connector Type | :Board to Board |
| Series | :SNT |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话