所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Shunt |
| Number of Contacts | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Standard Package | Bulk |
| Subcategory | Connector Jumpers and Shunts |
| Lead Time | 20 Days |
| Color | Black |
| Gender | Female Sockets |
| Contact Finish | Tin |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Height | 0.240" (6.10mm) |
| Packaging | Bulk |
| Number of Positions or Pins (Grid) | 2 (1 x 2) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 90C |
| Contact Resistance Max | 5 mohm |
| Current Rating (Max) | 2.5 A |
| Housing Material | Polyester |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Product Length (mm) | 5.08 mm |
| Product Depth (mm) | 2.54 mm |
| Product Height (mm) | 6.1 mm |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Series | :SNT |
| Pitch Spacing | :2.54mm |
| No. of Rows | :2 |
| Contact Termination | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.0001 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话