所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package Type | DIP |
| Number of Resistors | 8 |
| Number of Terminals | 16 |
| Power Rating | 1.28 W |
| Type | Network |
| Circuit Designator | ISOL |
| Technology | Thick Film |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Resistance Value | 51 Ohm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Resistance Value | 51 |
| EU RoHS | Compliant |
| Power Rating per Resistor | 0.16 |
| Product Depth | 7.62 |
| Temperature Coefficient | ±100 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Product Length | 11.18 |
| Product Height | 2.16 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Rating | 1.28 |
| Tolerance | 2% |
| Mounting | Surface Mount |
| Case Style | Molded |
| Terminal Pitch | 1.27 |
| Package/Case | DIP |
| Resistance (Ohms) | 51 |
| Power Per Element | 160mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit Type | Isolated |
| Height | 0.090" (2.29mm) |
| Size / Dimension | 0.440" L x 0.220" W (11.18mm x 5.59mm) |
| Number of Pins | 16 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | SOMC51HCT |
| Resistance | :51ohm |
| Resistance Tolerance | :± 2% |
| Power Rating per Element | :160mW |
| Voltage Rating | :50V |
| No. of Elements | :8 |
| Resistor Case Style | :DIP |
| Series | :SOMC |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85332100 |
咨询QQ
热线电话