所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Switch ICs - Power Distribution |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOIC-8 |
| Packaging | Reel |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Package Height | 1.65(Max) |
| Mounting | Surface Mount |
| Current Limit | 1 |
| Number of Switches | 1 |
| Package Width | 3.9 |
| Minimum Input Voltage | 3 |
| PCB | 8 |
| Package Length | 4.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Type | USB High Side Power Switch |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Standard Package | 2,500 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| On-State Resistance | 70 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 1A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 1016-1781-1 |
| Current Limit | 1A |
| Dimensions | 4.9 x 3.9 x 1.65mm |
| Height | 1.65mm |
| Length | 4.9mm |
| Maximum Input Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85 °C |
| Maximum Power Dissipation | 500 mW |
| Minimum Input Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40 °C |
| Package Type | SOIC N |
| Switch On Resistance | 70mΩ |
| Switch Type | USB High Side Power |
| Width | 3.9mm |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Product | USB Power Switches |
| Series | SP2525A |
| On Time - Max | 100 us |
| Output Current | 500 mA |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Brand | Exar |
| Off Time - Max | 20 us |
| On Resistance - Max | 100 mOhms |
| Supply Voltage - Max | 3 V |
| Supply Voltage - Min | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话