所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Switch ICs - USB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 Narrow |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Switches | Dual |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Current Limit | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Type | USB High Side Power Switch |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Standard Package | 98 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| On-State Resistance | 110 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 1A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -40C to 85C |
| Package Type | SOIC N |
| Operating Temperature Classification | Industrial |
| Short Circuit Current Limit | 1 A |
| Input Voltage Range | 3 to 5.5 V |
| Rad Hardened | No |
| 导通电阻 | 110 mOhm |
| 操作温度 | -40°C ~ 85°C |
| 电压 - 电源 | 3 V ~ 5.5 V |
| 输入类型 | Non-Inverting |
| 封装/外壳 | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| 类型 | High Side Switch |
| 电流 - 输出/通道 | 500mA |
| 输出数 | 1 |
| 电流 - 峰值输出 | 1A |
| 输出数目 | 2 |
| 高度 | 1.5mm |
| Board Level Components | Y |
| 开关类型 | 高侧 |
| 最高工作温度 | +85 °C |
| 开关接通电阻值 | 150mΩ |
| 电流限制 | 160µA |
| 最低工作温度 | -40 °C |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 最大功率耗散 | 500 mW |
| 宽度 | 4mm |
| 封装类型 | SOIC |
| 最小输入电压 | 3 V |
| 引脚数目 | 8 |
| 长度 | 5mm |
| 尺寸 | 5 x 4 x 1.5mm |
| 最大输入电压 | 5.5 V |
咨询QQ
热线电话