所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Power Switch ICs - USB |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Supply Voltage - Max | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Package / Case | SOIC-8 Narrow |
| Packaging | Tube |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Switches | Dual |
| Supplier Package | SOIC N |
| Standard Package Name | SOIC |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Current Limit | 1 |
| Minimum Input Voltage | 3 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 5.5 |
| Type | USB High Side Power Switch |
| Pin Count | 8 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Number of Outputs | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Current - Output / Channel | 500mA |
| Standard Package | 98 |
| Supplier Device Package | 8-SOIC N |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 5.5 V |
| On-State Resistance | 110 mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Current - Peak Output | 1A |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 98 |
| Power Load Switch Type | :- |
| Input Voltage | :5V |
| Current Limit | :1A |
| On State Resistance | :0.11ohm |
| Distribution Switch Case Style | :SOIC |
| No. of Pins | :8 |
| Thermal Protection | :Yes |
| On / Enable Input Polarity | :Active Low |
| Power Dissipation Pd | :500mW |
| No. of Outputs | :2 |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| Operating Temperature Range | :-40°C to +85°C |
| Weight (kg) | 0.002 |
| Tariff No. | 85423990 |
咨询QQ
热线电话