所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Switching Converters, Regulators & Controllers |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Reel |
| Supplier Package | SOT-23 |
| Number of Outputs | 1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 85 |
| Standard Package Name | SOT-23 |
| Output Voltage | 5 |
| Efficiency | 87 |
| Output Type | Fixed |
| Maximum Output Current | 0.175(Typ) |
| Switching Regulator | Yes |
| Minimum Input Voltage | 0.9 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Maximum Input Voltage | 4.5 |
| Type | Step Up |
| Pin Count | 5 |
| Lead Shape | Gull-wing |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SOT-23-5 |
| Current - Output | 175mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Output | 5V |
| Standard Package | 2,500 |
| Voltage - Input | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Package/Case | SC-74A, SOT-753 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Voltage Regulators |
| Package / Case | SC-74A, SOT-753 |
| Factory Pack Quantity | 2500 |
| Series | SP6641A |
| Brand | Exar |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Tradename | Sipex |
咨询QQ
热线电话