所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package | 3TO-220FP |
| Channel Mode | Enhancement |
| Maximum Drain Source Voltage | 600 V |
| Maximum Continuous Drain Current | 7.3 A |
| RDS-on | 0.6@10V Ohm |
| Maximum Gate Source Voltage | ±20 V |
| Typical Turn-On Delay Time | 6 ns |
| Typical Rise Time | 3.5 ns |
| Typical Turn-Off Delay Time | 60 ns |
| Typical Fall Time | 7 ns |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Standard Package | Rail / Tube |
咨询QQ
热线电话