所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 4.7 pF |
| Voltage | 250 Vdc |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2.01 mm |
| Product Height | 1.14(Max) mm |
| Product Depth | 1.24 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 4.7 pF |
| Voltage Rating | 250 V |
| Temperature Coefficient / Code | +/- 30 PPM / C |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Low ESR MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 1.24 mm W x 2.01 mm L x 1.14 mm H |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 250V |
| Features | High Q, Low Loss |
| Temperature Coefficient | A |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.045" (1.14mm) |
| Other Names | 478-4079-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 2.01 mm |
| Case Height | 1.14 mm |
| Case Width | 1.24 mm |
| Type | RF Capacitor Low ESR High Q |
咨询QQ
热线电话