所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0603 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 27 pF |
| Voltage | 250 Vdc |
| Tolerance | 2 % |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Height | 0.762(Max) mm |
| Product Depth | 0.813 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 27 pF |
| Voltage Rating | 250 V |
| Temperature Coefficient / Code | +/- 30 PPM / C |
| Case Code - in | 0603 |
| Case Code - mm | 1608 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | Low ESR MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 0.813 mm W x 1.6 mm L x 0.762 mm H |
| Package / Case | 0603 (1608 metric) |
| Factory Pack Quantity | 500 |
| Termination Style | SMD/SMT |
咨询QQ
热线电话