所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Bipolar Latch |
| Operating Supply Voltage | 5 V, 9 V, 12 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Maximum Output Current | 20 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Supply Voltage - Max | 30 VDC |
| Supply Voltage - Min | 3.8 VDC |
| Typical Operating Supply Voltage | 5|9|12|15|18|24 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Typical Magnetic Sensor Hysteresis | 50(Min) |
| Minimum Magnetic Sensor Release Point | -85 |
| Maximum Output Current | 20 |
| Maximum Magnetic Sensor Operating Point | 85 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 30 |
| Magnetic Type | Latch |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3.8 |
| Pin Count | 3 |
| Matchcode | SS461A |
| Mounting | THT |
| Vcc(min) | 3.8V |
| Package | SIP3 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 11 weeks |
| MOQ | 1000 |
| Boff(min) | -8,5mT |
| Top(max) | 150°C |
| Vcc(max) | 30V |
| Icc | 10mA |
| Top(min) | -40°C |
| Automotive | NO |
| Bon(max) | 8.5mT |
| Configuration | 3-Wire |
| Hall elements | 1 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Subcategory | Hall Effect Sensor |
| Lead Time | 56 Days |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Output Type | Digital, Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 3.8 V ~ 30 V |
| Sensing Range | 85G Trip, -85G Release |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Other Names | 480-2003 |
| Package/Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Temp Range | -40C to 150C |
| Operating Temperature Classification | Automotive |
| Mag Sensor Operate Point (G) | 85 Gs |
| Output Current | 20 mA |
| Mag Sensor Release Point (G) | -85 Gs |
| Rad Hardened | No |
| Operating Supply Voltage (Typ) | 5/9/12/15/18/24 V |
| Operating Supply Voltage (Min) | 3.8 V |
| Operating Supply Voltage (Max) | 30 V |
| Mag Sensor Hysteresis(G) | 50 Gs |
| Dimensions | see |
| Multiplicity | 1 |
| Gross weight | 0.12 g |
| Operating current max | 20mA |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Supply voltage | 3.8...30V DC |
| spg | 1000 |
| Collective package [pcs] | 1000 |
| Sensor type | latch |
| Measuring range | -8,5...8,5mT |
咨询QQ
热线电话