所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Temperature Compensated |
| Operating Supply Voltage | 5 V, 9 V, 12 V |
| Supply Current | 10 mA |
| Maximum Output Current | 20 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | Through Hole |
| Package / Case | TO-92 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Reel |
| Subcategory | Hall Effect Sensor |
| Lead Time | 84 Days |
| Supplier Device Package | Radial Lead |
| Output Type | Digital, Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Supply | 10mA |
| Voltage - Supply | 3.8 V ~ 30 V |
| Sensing Range | 85G Trip, -85G Release |
| Standard Package | 5,000 |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Package/Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body Formed Leads |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | Temperature Compensated, Digital Hall-Effect Sensor IC |
| Package Quantity/Type | 5000 units/ammo pack tape in box |
| Package Type | Flat TO-92-style, 14,99 mm [0.590 in] formed leads, 2,54 mm [0.100 in] spacing, ammo pack tape |
| Supply Voltage | 3.8 Vdc to 30.0 Vdc |
| Termination Type | PC Board |
| Magnetic Actuation Type | Latching |
| Storage Temperature | â50 °C to 150 °C [â58 °F to 302 °F] |
| Output Voltage | 0.4 Vdc max. |
| Switching Time Rise (10 % to 90 %) | 1.5 µs max. |
| Switching Time Fall (90 % to 10 %) | 1.5 µs max. |
| Operate Point | 8.5 mT [85 G] max. @25 °C |
| Release Point | -8.5 mT [-85 G] min. @ 25 °C |
| Output Current (max) | 20 mA |
| Leakage Current | 10 µA max. |
| Differential | 5.0 mT [50 G] min. at 25 °C |
| Series Name | SS400 |
咨询QQ
热线电话