所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Board Mount Hall Effect / Magnetic Sensors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Bipolar Latch |
| Operating Supply Voltage | 3.8 V to 18 V |
| Supply Current | 8 mA |
| Maximum Operating Temperature | + 150 C |
| Mounting Style | PCB |
| Package / Case | TO-92 |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Packaging | Bulk |
| Supply Voltage - Max | 18 VDC |
| Supply Voltage - Min | 3 VDC |
| Typical Operating Supply Voltage | 3.3|5|9|12|15 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 150 |
| Typical Magnetic Sensor Hysteresis | 50 |
| Minimum Operating Temperature | -40 |
| Package Height | 3 |
| Mounting | Through Hole |
| Minimum Magnetic Sensor Release Point | -120 |
| Maximum Output Current | 20 |
| Maximum Magnetic Sensor Operating Point | 120 |
| Package Width | 1.5 |
| PCB | 3 |
| Package Length | 4.09 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 |
| Magnetic Type | Bipolar |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 |
| Pin Count | 3 |
| Lead Shape | Through Hole |
| Matchcode | SS461R |
| Vcc(min) | 3V |
| Package | TO92 |
| Unit Pack | 1000 |
| Standard Leadtime | 18 weeks |
| MOQ | 1000 |
| Boff(min) | -12mT |
| Top(max) | 150°C |
| Vcc(max) | 18V |
| Icc | 8mA |
| Top(min) | -40°C |
| Boff(max) | -5mT |
| Bon(min) | 5mT |
| Automotive | NO |
| Bon(max) | 12mT |
| Configuration | 3-Wire |
| Hall elements | 1 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Subcategory | Hall Effect Sensor |
| Lead Time | 27 Days |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
| Output Type | Digital, Open Collector |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Current - Supply | 8mA |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 18 V |
| Sensing Range | 120G Trip, -120G Release |
| Standard Package | 1,000 |
| Current - Output (Max) | 20mA |
| Package/Case | TO-226-3, TO-92-3 Short Body |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| BodyStyle | RadialLeadIC |
| Current,Output | 20mA |
| Current,Supply | 8mA |
| Function | Position |
| MountingType | PCB |
| Output | Current |
| OutputType | HallEffect |
| PrimaryType | Position |
| Range,Measurement | ±12g |
| SensorType | Position |
| Technology | HallEffect |
| Temperature,Operating,Maximum | 150°C |
| Temperature,Range | -40to150°C |
| Termination | ThroughHole |
| Voltage,Output | 28V |
| Voltage,Range | 3-18VDC |
| Voltage,Supply | 3-18VDC |
| Gross weight | 1 g |
| Multiplicity | 10 |
| Sensor type | Hall effect |
咨询QQ
热线电话