所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Material - Housing & Prism | 316 Stainless Steel |
| Mounting Type | Male 1/8" (3.18mm) BSP |
| Voltage Rating | 300VDC, 300VAC |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.80 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 120°C |
| Standard Package | 1 |
| Output Configuration | SPST-NC/NO, 500mA |
| Type | Liquid |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cable Length | 1000mm |
| Device Type | Float |
| Maximum Current | 0.7 A |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Maximum Pressure | 30bar |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Switch Output | NO/NC |
| rohs | Compliant |
| Switching power | 50 |
| Switching voltage | 300 VAC/DC |
| Switching current | 0.5 A |
| Operating temperature | -20...+120 °C |
| Housing Material | Stainless steel |
| Connection | PVC Cable 1 m |
| Dimensions ø x L | 28 x 58 mm |
| Mounting aperture ø | 10.2 |
| 开关输出 | NO/NC |
| 最大电流 | 0.7 A |
| 装置类型 | 浮动 |
| 最高工作温度 | +120°C |
| 安装类型 | 垂直 |
| 最低工作温度 | -20°C |
| 主体材料 | 不锈钢 |
| 电缆长度 | 1m |
| 最大压力 | 30bar |
咨询QQ
热线电话