所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Material - Housing & Prism | 304 Stainless Steel, 316 Stainless Steel |
| Mounting Type | Male 3/4" (19.05mm) NPT |
| Voltage Rating | 24VDC, 24VAC |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 0.75 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 120°C |
| Standard Package | 1 |
| Output Configuration | SPST-NC/NO, 100mA |
| Type | Liquid |
| Other Names | 725-1144 |
| Body Material | Stainless Steel |
| Cable Length | 100cm |
| Device Type | Float |
| Maximum Current | 0.1 A |
| Maximum Operating Temperature | +120°C |
| Maximum Pressure | 10bar |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Switch Output | NO/NC |
| rohs | Compliant |
| Output Current | :100mA |
| Operating Pressure Max | :10bar |
| Sensor Body Material | :Stainless Steel |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Level Sensor Type | :Liquid |
| Operating Pressure Range | :0bar to 10bar |
| Output Type | :NO, NC |
| Sensor Output1 | :SPST-NO / SPST-NC |
| Weight (kg) | 0.128 |
| Tariff No. | 90261089 |
咨询QQ
热线电话