所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Chip |
| Current Rating | 1 A |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Acting | Slow Blow |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Approvals | CE, CSA, cULus |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Response Time | Slow |
| DC Cold Resistance | 0.162 Ohm |
| Melting I²t | 1.2 |
| Package/Case | 2-SMD, Square End Block |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 507-1064-1 |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
咨询QQ
热线电话