所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Chip |
| Current Rating | 1 A |
| Minimum Operating Temperature | -55 °C |
| Acting | Slow Blow |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Length | 6.1 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 2.54 |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Terminals | 2 |
| Maximum AC Voltage Rating | 125 |
| Fuse Material | Ceramic |
| Packaging | Tape and Reel |
| Maximum DC Voltage Rating | 125 |
| Maximum Power Dissipation | 0.47 |
| Current Rating | 1 |
| Minimum Operating Temperature | -55 |
| Product Height | 2.54 |
| Package/Case | 2410 |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Rating - AC | 125V |
| Approvals | CE, CSA, cULus |
| Size / Dimension | 0.240" L x 0.100" W x 0.100" H (6.10mm x 2.54mm x 2.54mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Voltage Rating - DC | 125V |
| Response Time | Slow |
| DC Cold Resistance | 0.162 Ohm |
| Melting I²t | 1.2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Package / Case | 2-SMD, Square End Block |
咨询QQ
热线电话